Przejdź do treści

Krioterapia podczas Tour de Pologne 2017

W tym roku już po raz 74 wystartował  wyścig Tour de Pologne. Wydarzenie rozpoczęło się dnia 29 lipca.

To kolejne (po World Games 2017) wydarzenie w tym roku, gdzie Air Liquide Healthcare jest oficjalnym dostawcą ciekłego azotu do mobilnej komory kriogenicznej firmy Kriosystem Life - http://kriosystemlife.com. Jest ona częścią strategii Kriosystem Life, w celu popularyzacji skuteczności i bezpieczeństwa krioterapii całego ciała wśród sportowców do leczenia kontuzji.

Po zakończeniu każdego z etapów wyścigu Kriosystem Life wraz z Air Liquide, zapewnia krioterapię całego ciała w specjalnej, mobilnej komorze kriogenicznej. Dostawy gazu to ogromne wyzwanie logistyczne. Codziennie mamy okazję obserwować kriokomorę w wielu różnych lokalizacjach nawet w miejscach trudnodostępnych. Jest to możliwe, dzięki wykorzystaniu do transportu gazów  minivana Air Liquide. Firma Air Liquide dostarcza ciekły azot do wszystkich zabiegów krioterapii dla rowerzystów i wszystkich uczestników TdP, którzy pojawią się w czasie trwania tej tygodniowej imprezy (29 lipca - 4 sierpnia).

Tour de Pologne jest największym wyścigiem rowerowym w Polsce z 89-letnią historią. W tym roku 22 międzynarodowych drużyn z 154 rowerzystami wykazuje najlepsze wyniki na dystansie 1132 km. Krioterapia po zakończeniu etapu jest najlepszym sposobem na odzyskanie i utrzymanie w dobrym stanie kondycji i zdrowia  do następnego wyścigu.

Download the document