Przejdź do treści

Medyczny tlenek azotu

Leczenie w połączeniu z respiratorem

Air Liquide stworzyło innowacyjny i nowoczesny system do podaży i monitorowania medycznego tlenku azotu.

Medyczny tlenek azotu

Medyczny tlenek azotu to mieszanina gazowa składająca się z tlenku azotu i azotu, stosowana do leczenia noworodków z niewydolnością płuc związaną ze wzrostem ciśnienia w krążeniu płucnym oraz w leczeniu ostrego nadciśnienia płucnego (wzrost ciśnienia krwi w krążeniu płucnym), które może wystąpić podczas operacji serca u dorosłych i noworodków, niemowląt i małych dzieci, dzieci i młodzieży w wieku od 0-17 lat.

Terapię tlenkiem azotu stosuje się w połączeniu z leczeniem respiratorem i zastosowaniem innych właściwych substancji aktywnych, której celem jest selektywne zmniejszenie nadciśnienia płucnego, poprawa funkcji prawej komory serca i utlenowania, poprzez zwiększenie przepływu płucnego.

Urządzenie do podaży i monitorowania tlenku azotu (NO)

Air Liquide stworzyło kompleksowy system do podawania i monitorowania medycznego tlenku azotu – SoKINOX™, który zapewnia proste i skuteczne podawanie wziewnego tlenku azotu NO, oferując terapię na najwyższym, dostępnym obecnie poziomie.

SoKINOX™ to precyzja i niezawodność wspierana przez zaawansowaną technologię. Zapewnia dokładne podawanie tlenku azotu zarówno dla noworodków, niemowląt, dzieci, jak i dorosłych w zależności od wybranego trybu.

SoKINOX™ to rozwiązanie, które daje możliwość szybkiego podłączenia i natychmiastowego rozpoczęcia (w ciągu kilkudziesięciu sekund) terapii okołooperacyjnego leczenia nadciśnienia płucnego.

SoKINOX™ to zoptymalizowane bezpieczeństwo pacjenta i personelu medycznego w trakcie terapii.

Ulotka SoKINOX™

 • 01

  Bezpieczeństwo

  Zapewnienie bezpieczeństwa naszych pacjentów i personelu jest dla nas priorytetem

 • 02

  Niezawodność

  Niezawodny dostawca gazów medycznych od ponad 20 lat

 • 03

  Dostępność

  Dostępny dla wszystkich uprawnionych odbiorców