Przejdź do treści

Międzynarodowa Konferencja neonatologiczna - Neonatus 2017

Wrzesień 2017 był dla firmy Air Liquide Polska obfity w konferencje medyczne. Ważnym wydarzeniem w naszym kalendarzu była międzynarodowa Konferencja neonatologiczna - Neonatus 2017.

Tegoroczna edycja odbyła się w dniach 28-29.09.2017w Poznaniu.

Wystąpiliśmy tu jako srebrny partner wydarzenia, dzieląc wspólnie stoisko z firmą Maquet.

W agendzie konferencji zostało poruszonych wiele ważnych aspektów między innymi to, jak ważne jest monitorowanie funkcji oddechowych podczas przeprowadzania resuscytacji noworodka. Dzisiejsza technologia pozwala bowiem w sposób nieinwazyjny na pomiary przepływów, ciśnienia i objętości oddechowej podczas procedury przywracania oddechu.

Drugiego dnia konferencji poruszono dwa duże zagadnienia; jednym były kwestie dotyczące żywienia noworodków oraz odżywiania parenteralnego wcześniaków. Poruszono także aspekty związane z etiologią i przebiegiem najpoważniejszej choroby okresu noworodkowego a mianowicie martwiczego zapalenia jelit (NEC) oraz roli mikrobioty w rozwoju chorób przewodu pokarmowego jak i chorób cywilizacyjnych.

Dla naszej firmy najważniejsza sesja nosiła tytuł: ” Płuca i nie tylko”. Mogliśmy wszystkim zgromadzonym uczestnikom zaprezentować produkt leczniczy Vasokinox, który w połączeniu ze wspomaganiem oddychania i innymi odpowiednimi substancjami jest wskazany jako część terapii okołooperacyjnego nadciśnienia,u noworodków, niemowląt i małych dzieci.

Kolejnym naszym produktem jest urządzenie Sokinox, które zapewnia skuteczne i proste podawanie wziewnego tlenku azotu, zapewniając terapię na najwyższym poziomie, dla wszystkich pacjentów bez względu na wiek. Wspólnie z firmą Maquet mogliśmy zaprezentować nasze wspólne stoisko i odpowiedzieć na Państwa pytania.

Download the document